• rozwiń

Bajkowy świat w szponach kryzysu

Bajkowy świat w szponach kryzysu
Foto: sxc.hu Foto: Kryzys finansowy zjada pieniądze Disneya

Kryzys finansowy nie omija świata bajek - koncern Walt Disney notuje spadek sprzedaży biletów w swoich parkach rozrywki, kurczą się też przychody z reklam w kanałach telewizyjnych należących do koncernu.

W ostatnim kwartale Disney odnotował spadek dochodów netto o 13 procent, w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Przedstawiciele koncernu uzasadniają złe wyniki między innymi wyższymi kosztami zatrudnienia i pogarszającymi się warunkami kredytowymi, wzrosły bowiem koszty zaciągniętych przez koncern kredytów.

Spadła też liczba zwiedzających parki rozrywki i liczba rezerwacji biletów na rok przyszły. W 2009 roku świat Walta Disneya chce zobaczyć o jedną dziesiątą mniej osób niż w tym roku.

Złą sytuację złagodziły jednak nieco w ostatnim kwartale 7-procentowe wzrosty przychodów w parkach rozrywki związane z większymi wydatkami odwiedzających.

Walt Disney Company zatrudnia 129 tysięcy pracowników, jej wartość szacowana jest na 31,9 miliarda dolarów

Plan ratunkowy

Pod koniec października władze Walt Disney Company spotkały się w celu omówienia planu oszczędnościowego. Ma on obejmować także zwolnienia. Anne Sweeney, członek zarządu Disney Media Networks, poleciła szefom działów wskazać etaty, które w razie konieczności mogą zostać zredukowane - donosił wtedy Reauters. Oceny pracowników mają odbyć się także w innych spółkach Walt Disney Company.

Według anonimowych źródeł, do których dotarła agencja, redukcje etatów mają dotknąć wszystkie działy firmy. Walt Disney Company jednak odmawia na razie komentarza w tej sprawie.

kap/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane