• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

B.prezes Orlenu nie chce wrócić na fotel

B.prezes Orlenu nie chce wrócić na fotel
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Chalupiec: nie będę startował w konkursie na prezesa PKN Orlen

Dokonywanymi własnie zmianami w zarządzie paliwowego koncernu nie jest zaskoczony były szef PKN Orlen Igor Chalupiec. - Te zmiany były oczekiwane - ocenił na antenie TVN CNBC Biznes. Dodał, że sam nie zamierza ubiegać się o fotel prezesa koncernu.

Były prezes PKN Orlen nie chciał spekulować, co mogło być przyczyną zawieszenia Piotra Kownackiego. - O przyczyny jego zawieszenia trzeba pytać radę nadzorczą - stwierdził Chalupiec. Jego zdaniem, powołanie Kownackiego (i odwołanie jego samego) miało charakter polityczny. - Więc nawet gdyby odwołanie też miało charakter polityczny, to nie byłoby to specjalnie zaskakujące - dodał Chalupec.

Zaznaczył, że mogą istnieć także merytoryczne powody zawieszenia Kownackiego. - W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować publicznie prowadzony konflikt i dyskusję między prezesem a radą oraz głównym akcjonariuszem. To na pewno nie służyło koncernowi. Może właśnie to zaważyło - zastanawiał się były prezes.

Nowe wyzwania dla Chalupca
Jak podkreślił, sam nie zamierza ponownie ubiegać się o stanowisko szefa koncernu. - Udało nam się wspólnie z zespołem, którym miałem przyjemność i zaszczyt kierować, zrobić bardzo wiele różnych rzeczy. I to na pewno zostanie w pamięci. To wspaniałe doświadczenie zawodowe. Natomiast teraz przyszedł czas na nowe wyzwania. Mam nadzieje, że wiele z tego, co dokonaliśmy będzie kontynuowane, ale myśle, że będzie lepiej jeżeli zajmie się tym nowy zespół - wyjaśnił Chalupiec.

Igor Chalupec był prezesem PKN Orlen od 1 października 2004 do 18 stycznia 2007 roku. Za jego główne osiągnięcie w tej roli uważane jest przejęcie przez Orlen litewskiej rafinerii Możejki.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane