• rozwiń

Azja chce napędzać świat

Państwa Azji Południowo-Wschodniej powinny odpowiedzieć na wyzwania globalnego kryzysu finansowego i w miejsce USA oraz Europy stać się siłą napędową wzrostu gospodarczego świata - uważa wiceprezydent Indonezji, która w tym roku przewodzi organizacji ASEAN.

Przemawiając do ministrów gospodarki państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), wiceprezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono oświadczył, iż jest jasne, że od czasu kryzysu finansowego w roku 2008 Stany Zjednoczone i Europa nie są już w stanie być głównymi motorami rozwoju gospodarki światowej.

Jest lepiej, ale...

W Europie widzimy trudności z pakietami zadłużenia Grecji, Irlandii i Portugalii i niepokój związany z kryzysem zadłużenia obejmuje Włochy i Hiszpanię.

Wiceprezydent Indonezji

Zdaniem Indonezyjczyka państwa ASEAN są obecnie w lepszej sytuacji, lecz ubiegłotygodniowe obniżenie ratingu USA, kryzysy zadłużeniowe i ewentualność powtórnej recesji oznaczają nowe problemy dla regionu, który wysyła około jednej piątej swego eksportu do USA i Europy.

- W Europie widzimy trudności z pakietami zadłużenia Grecji, Irlandii i Portugalii i niepokój związany z kryzysem zadłużenia obejmuje Włochy i Hiszpanię - powiedział wiceprezydent Indonezji.

Obecnie ASEAN grupuje państwa, których ludność liczy ogółem 600 mln, a łączny PKB wynosi, jak pisze Reuters, ok. 2 bilionów dolarów.

jk\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane