• rozwiń

Awaria komputera uziemiła Dreamlinera

Awaria komputera uziemiła Dreamlinera
Foto: EPGD Spotters/ Paweł Glink Foto: Dreamliner znów się zepsuł

Kolejna awaria dreamlinera LOT-u. Samolot, który miał odlecieć do Pekinu, został uziemiony z powodu kłopotów z komputerem. Maszyna już wystartowała, ale zamiast do Chin, poleciała do Chicago.

Jak powiedziała na antenie TVN CNBC rzecznik prasowy PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras, rezerwacje pasażerów zostały przekierowane na loty innych linii lotniczych.

Po restarcie komputera, dreamliner wyleciał dziś do Chicago.

To już kolejna awaria polskich dreamlinerów. Na początku lipca popsuły się dwie maszyny, w których stwierdzono usterki techniczne. Z tego powodu jeden z zaplanowanych rejsów został przełożony, a drugi odwołano.

Trudne negocjacje

W styczniu, z powodu wadliwych akumulatorów, wstrzymano eksploatację wszystkich dreamlinerów, w tym dwóch należących do LOT.

LOT wciąż jeszcze negocjuje z Boeingiem wysokość rekompensaty za uziemione maszyny.

Pod koniec lipca agencja Associated Press poinformowała, że Boeing wypłacił już liniom lotniczym odszkodowania z tytułu uziemionych dreamlinerów.

AP powołała się na słowa prezesa Boeinga Jima McNerney'ego, który podczas konferencji nt. wyników firmy powiedział, że koncern zakończył wypłacanie odszkodowań liniom lotniczym, których B787 były uziemione w tym roku.

W reakcji na te słowa PLL LOT informowały, że nie otrzymały jeszcze od Boeinga odszkodowania z tego powodu i rozmowy wciąż trwają.

- Za dwa tygodnie wiceprezes Tomasz Balcerzak ma spotkanie z Boeingiem. Ostatnio rozmawiał o odszkodowaniu podczas odbioru piątego dreamlinera w Seattle, czyli kilka dni temu.  Spodziewamy się, że za dwa tygodnie Boeing może nam przedstawić swoją propozycję wobec naszych oczekiwań - powiedział prezes LOT Sebastian Mikosz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane