• rozwiń
  • WIG20 2235.98 +0.44%
  • WIG30 2531.10 +0.30%
  • WIG 58762.30 +0.24%
  • sWIG80 11592.63 +0.04%
  • mWIG40 3740.23 -0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:08

Dostosuj

Awaria BlackBerry w USA

Awaria BlackBerry w USA
Foto: sxc.hu Foto: RIM, producent smartphone'ów pracuje nad poprawieniem aplikacji, która uległa awarii

Awaria urządzeń BlackBerry - czyli popularnych smartphone'ów, które umożliwiają sprawdzanie poczty elektronicznej. Część użytkowników tych aparatów między innymi w Europie, USA i Chinach nie może wysłać ani odebrać e-maili, a wiadomości tekstowe docierają do nich z opóźnieniem.

Amerykańscy użytkownicy smartfonów BlackBerry nie mogli korzystać z poczty elektronicznej przez ponad 8 godzin. Awaria dotyczyła tylko tej usługi BlackBerry - z telefonów firmy Research In Motion nadal można było wykonywać połączenia i wysyłać smsy.

We wtorek od północy do rana naszego czasu użytkownicy BlackBerry w Ameryce Północnej nie mieli dostępu do poczty. CNN podaje, że przerwa w działaniu dotyczyła praktycznie wszystkich smartfonów BlackBerry. Poprzednia taka duża awaria nastąpiła 17 grudnia, a wcześniej w lutym 2008 roku i w kwietniu 2007 roku.

Użytkownicy narzekają na wiele sieci, w jakich działa BlackBerry w Stanach Zjednoczonych między innymi na AT&T, sieć Verizon i T-Mobile. Firma RIM zapewnia, że walczy z usterką.

Polscy użytkownicy smartfonów BlackBerry nie mieli problemów z odbieraniem poczty elektronicznej.

Telefony BlackBerry działają w standardowych sieciach komórkowych, które zapewniają dostęp do połączeń głosowych i transmisji danych. Usługa BlackBerry to "nakładka" obsługująca przede wszystkim błyskawiczne dostarczanie listów do skrzynki urządzenia (za pośrednictwem sieci komórkowej).

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane