• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Awans Warszawy w rankingu najdroższych miast

Awans Warszawy w rankingu najdroższych miast
Foto: TVN24 Foto: Warszawa jest "droga" nie tylko Warszawiakom

Warszawa jest na 35. miejscu wśród najdroższych miast świata. Zgodnie z najnowszymi wynikami rankingu opublikowanymi przez firmę Mercer, stolica Polski w przeciągu ostatniego roku wyprzedziła aż 32 kraje pod względem wysokości cen.

Najdroższa wśród światowych metropolii - już po raz trzeci z rzędu - okazała się Moskwa. Ceny w rosyjskiej stolicy są o ponad 40 procent wyższe niż w Nowym Jorku. Odwiedzający Moskwę muszą liczyć się z bardzo wysokimi cenami wynajmu mieszkań - za luksusowe trzypokojowe mieszkanie zapłacimy przeciętnie 9400 zł miesięcznie. W moskiewskiej kawiarni mogą nas zaskoczyć ceny kawy - razem z kosztami obsługi, za filiżankę zapłacimy ponad dwadzieścia złotych. Wciąż tania jest za to benzyna - litr kosztuje zaledwie 1,80 zł.

Trzecią pozycję w rankingu najdroższych miast zajął  Londyn. Wynajem mieszkań jest tam jeszcze droższy niż w Moskwie - na trzypokojowy apartament wydamy miesięcznie ponad 10 tys. zł. Filiżanka kawy w kawiarni to wydatek rzędu dziewięciu zł, a za litr benzyny zapłacimy 4,5 zł.

W Warszawie ceny wciąż są dużo niższe niż w Londynie i Moskwie. Luksusowe mieszkanie wynajmiemy w stolicy Polski już za pięć tys. zł, a na filiżankę kawy wydamy osiem zł. Ceny benzyny w Warszawie zbliżają się do londyński za litr "dziewięćdziesiątki-piątki" zapłacimy ponad cztery złote. Awans Warszawy wiąże się przede wszystkim z umacniającym się kursem złotówki.

mkg/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane