• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Autostrady idą w ruch

Autostrady idą w ruch
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Czy w 2011 roku do Warszawy dojedziemy z Niemiec autostradą?

Chociaż dawno nie oddano do użytku żadnego fragmentu autostrady w Polsce, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział w TVN CNBC Biznes "przyspieszenie". Powiedział także, kiedy po Polsce będziemy jeździli szybciej i bezpieczniej.

- Nastąpiło przyspieszenie. Podpisaliśmy dwa bardzo ważne kontrakty na budowę odcinków autostrady A1 i A2. Na jednym z tych odcinków rozpoczęły się prace - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes Grabarczyk.

Drogi szybciej i lepsze

Minister zapowiedział, że odcinki A1 i A2 będą znacznie nowocześniejsze i tańsze w utrzymaniu. - Autostrada od Nowego Tomyśla będzie budowana w nowoczesnej technologii betonowej. Utrzymanie tych autostrad będzie tańsze i mniej uciążliwe dla klientów - zapowiedział. Dlaczego? Jak tłumaczy Grabarczyk, drogi nie będą wymagały częstych napraw.

- Przyspieszyliśmy także, jeśli chodzi o inne odcinki. Chodzi o odcinki od Strykowa w kierunku Warszawy, do Konotopy na autostradzie A2 i od Strykowa do Pyrzowic - powiedział minister. Oznacza to, że z Łodzi do Warszawy dojedziemy autostradą jeszcze przed 2012 rokiem.

Przyspieszenie, czyli co?

Umowy nie są jednak jeszcze ostatecznie podpisane, trwają bowiem ostatnie negocjacje z wykonawcami. - Oznacza to, że jesteśmy na ostatnim etapie przetargów koncesyjnych w obu przypadkach. Na przełomie października i listopada dojdzie o sfinalizowania tych umów - zapewnił minister Cezary Grabarczyk.

- Finał jest blisko - zapewnił. Dodał także, że pod koniec 2011 będzie możliwe przejechanie autostradą A1 od północy do granicy na południu oraz z zachodu do Warszawy autostradą A2.

sm ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane