• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Auto Bonda do naprawy. Usterka dotyczy 17 tys. egzemplarzy

Auto Bonda do naprawy. Usterka dotyczy 17 tys. egzemplarzy
Foto: sxc.hu Foto: 17 tys. samochodów marki Aston Martin wymaga naprawy

Producent samochodów marki Aston Martin wzywa właścicieli tych luksusowych samochodów do warsztatów. Powodem jest wadliwa część, która była instalowana w autach wyprodukowanych do 2007 roku. Sprawa może dotyczyć nawet 17 tys. aut

Władze spółki odkryły, że w samochodach instalowany był wadliwy pedał gazu. Jego dostawca - pochodząca z Chin spółka - miała wykorzystywać do jego produkcji materiały słabej jakości z tworzyw sztucznych.

Do tej pory nic się nie stało i producent nie zanotował żadnego wypadku wynikającego z tej wady. Ale firma obawia się, że pedał może złamać się, co doprowadzi do wypadku.

Firma szacuje, że wadliwy element może znajdować się w 17 590 egzemplarzach samochodu. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych klientów. Wymiana tego elementu trwa godzinę, więc zachęcamy do zgłaszania się - wyjaśnia firma w komunikacie.

Po odkryciu tej wady, producent legendarnej marki zdecydował, że produkcja tych podzespołów powróci do Wielkiej Brytanii.

Legenda na drogach

Aston Martin to brytyjska marka luksusowo-sportowych samochodów. Produkowany jest on od stu lat. Samochód, dzięki swym brytyjskim korzeniom i sportowemu wizerunkowi wykorzystany został w serii filmów o o superagencie wywiadu brytyjskiego Jamesie Bondzie.

Najtańszy samochód tej marki kosztuje około 150 tys. zł - jest to Aston Martin Cygnet bazujący na małym samochodzie miejskim. Auta najbardziej kojarzące się z tą marką, czyli linia sportowych i luksusowych modeli, kosztują ponad 700 tys. zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane