• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Australia pójdzie w ślady UE i USA. Sankcje na 12 Rosjan i Ukraińców

Foto: ENEX Foto: Wzywam Rosję, aby zmieniła kurs - apeluje minister Bishop

Australijski rząd wprowadzi sankcje finansowe i zakazy wizowe wobec 12 wysokich rangą rosyjskich i ukraińskich, którzy przyczynili się do zagrożenia suwerenności Ukrainy - ogłosiła w środę tamtejsza minister spraw zagranicznych Julie Bishop. Ministerstwo nie ujawniło jeszcze ich nazwisk.

- W najostrzejszych słowach potępiam posunięcie prezydenta Rosji Władimira Putina i anektowanie ukraińskie terytorium Krymu - stwierdziła szefowa dyplomacji w komunikacie. Jak dodała, referendum na Krymie z 16 marca "nie może być podstawą dla jakiejkolwiek zmiany statusu Krymu".

W reakcji na zachowanie Rosji australijski rząd podjął decyzję o nałożeniu sankcji. Zamrożenie kont bankowych i zakaz podróży obejmie 12 rosyjskich i ukraińskich urzędników. Resort nie podał jednak ich nazwisk.

Rosjo zmień kurs

Bishop przyznała jednocześnie, że "sytuacja na Ukrainie jest nadal poważna, z możliwością konfrontacji militarnej". "Domagamy się od rządu rosyjskiego przestrzegania zobowiązań międzynarodowych, w tym jego odpowiedzialności jako stałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, w celu utrzymania pokoju" - czytamy w oświadczeniu. - Wzywam Rosję, aby zmieniła kurs - apeluje minister.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane