• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

AT&T kupuje DirecTV. Wyda blisko 50 mld dolarów

Kurski na barykadach. Zalał internet zdjęciami z Kijowa Odtwórz: Kurski na barykadach. Zalał internet zdjęciami z Kijowa
Kurski na barykadach. Zalał internet zdjęciami z Kijowa "Źródło: tvn24"

48,5 mld dolarów zapłaci AT&T, czyli jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie za DirecTV, która działa w branży telewizji satelitarnej. Wraz z przejęciem AT&T zyska prawie 38 mln abonentów, w tym ponad 20 mln w Stanach Zjednoczonych.

Ogromna umowa opiewająca na blisko 50 mld dolarów pozwoli AT&T uzyskać nowe źródła przychodów poza jej tradycyjną działalnością telekomunikacyjną. Zarządy obu firm zatwierdziły już transakcję. Teraz muszą się na nią zgodzić organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych. Przejęcie może potrwać nawet 12 miesięcy.

Zyskają udziałowcy

- To wyjątkowa okazja przedefiniowania rynku rozrywki wideo i stworzenia w firmie nowych pakietów usług tak, by móc dostarczać klientom treści na rozmaite ekrany: urządzeń mobilnych, telewizorów, laptopów, a nawet w samochodach oraz samolotach. Tym samym zostanie stworzona zupełnie nowa wartość dla udziałowców – mówi Randall Stephenson, prezes AT&T.

Zgodnie z umową akcjonariusze DirecTV otrzymają 95 dolarów za walor sprzedawanej spółki, z czego 28,5 dolarów zostanie im wypłacone w gotówce, a 66,5 dolarów w aktywach AT&T. Gigant telekomunikacyjny chce sfinansować kupno gotówką, kredytami oraz sprzedażą akcji.

Spółka szacuje, że w ciągu trzech lat po sfinalizowaniu transakcji firma zaoszczędzi na kosztach telekomunikacyjnych 1,6 mld dolarów. Po przejęciu DirecTV AT&T znacznie zwiększy zasięg swoich usług. Będzie mogła zaoferować np. szerokopasmowy internet kolejnym 15 mln klientów.

Połączenie gigantów

AT&T to amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne. Firma jest też dostawcą internetu i telewizji kablowej. Akcje spółki są notowane na nowojorskiej giełdzie. Natomiast DirecTV jest jednym z liderów dostarczających płatną telewizję w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane