• rozwiń

Astra jak ciepłe bułeczki

Astra jak ciepłe bułeczki
Foto: TVN24 Foto: Trzeba dodatkwych zmian w fabrykach Astry

Zapotrzebowanie na Opla Astrę jest tak duże, że fabryki nie nadążają. Kierownictwo Adam Opel AG w Ruesselsheim podało, że do lipca fabryki w naszych Gliwicach i brytyjskim Ellesmere Port przepracują dodatkowe 8 zmian, wytwarzając te samochody.

Mające siedzibę w Russelsheim macierzyste zakłady Opla również podejmą pod koniec sierpnia produkcję modelu Astra.

Dzięki poprawie sytuacji rynkowej Opel i inne spółki branży motoryzacyjnej zaczęły ponownie zatrudniać swych pracowników w nadgodzinach.

Według Opla, jego udział w sprzedaży samochodów w całej Europie zwiększył się w kwietniu do około 6 proc. w porównaniu z 5,8 proc. rok wcześniej. W ciągu pierwszych czterech miesięcy br. Opel sprzedał około 420 tys. pojazdów, o 32 tys. (czyli 8,2 proc.) więcej niż w tym samym okresie 2010 roku.

Podjęta przez koncern General Motors finansowa sanacja należących do niego spółek Opel i Vauxhall ma być zrealizowana do końca roku. W pierwszym kwartale 2011 r. strata operacyjna GM z tytułu działalności obu tych firm wyniosła 390 mln dolarów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane