• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Asseco będzie informatyczną potęgą?

Asseco będzie informatyczną potęgą?
Foto: TVN24 Foto: Asseco zamienia się w informatyczną potęgę

Asseco chce połączyć się z zależną ABG Spin. To oznaczałoby zmianę warty w tej ostatniej spółce - pisze "Puls Biznesu".

Na GPW szykuje się kolejna duża fuzja informatyczna. I to ponownie w grupie Prokom-Asseco. Spółka Asseco Systems, która początkowo miała samodzielnie wejść na parkiet, ma połączyć się z giełdowym ABG Spinem, wartym obecnie 550 mln zł. Z ABG ma też odejść jej obecny prezes - Dariusz Brzeski. Zastąpi go zapewne Andrzej Jaskólski, obecny szef Asseco Systems, który wcześniej kierował m.in. korporacją Sun Microsystems w Polsce.

Fuzje i przejęcia w grupie informatycznej
Według informacji „PB”, fuzja ma nastąpić na zasadzie odwrotnego przejęcia - przeniesienia majątku Asseco Systems na ABG w zamian za akcje wyemitowane dla Asseco Poland. ABG zmieniłaby wówczas nazwę na Asseco Systems. Zmiany są naturalną konsekwencją wcześniejszych porozumień w sprawie połączenia Asseco z Prokomem. Ta megafuzja ma zakończyć się wiosną 2008 r., a jej skutkiem będzie zniknięcie z rynku marki Prokom. Jednak ruch z ABG Spin jest nieoczekiwany i nastąpi wcześniej, niż przypuszczano. Asseco deklarowało, że skupi się na fuzji z Prokomem, a dopiero potem zastanowi się nad miejscem ABG w grupie.

Rodzina Asseco na warszawskim parkiecie
Jeżeli plany dojdą do skutku, Asseco Systems będzie piątą firmą notowaną na GPW pod tą marką. Poza Asseco Poland i Asseco Slovakia, już obecnymi na warszawskiej giełdzie, do debiutu szykuje się Asseco Business Solutions, spółka zajmująca się systemami wspomagającymi zarządzanie dla firm i outsourcingiem, oraz Asseco Czech. Cała grupa w 2007 r. powinna osiągnąć grubo ponad 1 mld zł przychodów i ponad 130 mln zł zysku netto.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane