• rozwiń

ARiMR: "Rolnicy mogą spać spokojnie"

"Rolnicy nie mają się czego bać" - napisał w swoim oświadczeniu nowy prezes ARiMR Leszek Droździel. Z dokumentu wynika, że jego rządy w Agencji powinny być pasmem sukcesów.

Według Droździela "burzliwe dni dla ARiMR" skończyły się, a pod jego zwierzchnictwem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraca na ścieżkę "sprawnego funkcjonowania i przejrzystych zasad polityki personalnej".

Podstawą zmian ma być nowy regulamin organizacyjny, który dostosuje Agencję do zadań, jakie wiążą się z unijnym Programem Rozwoju Wsi na lata 2007-2013. W oświadczeniu czytamy, że nowy prezes ARiMR chce zmniejszyć liczbę departamentów, a co za tym idzie liczbę stanowisk kierowniczych. Droździel zapowiada, że dokona przeglądu kadr i pozbędzie się z Agencji osób niekompetentnych - a tych ponoć w niej nie brakuje. "Do dziś wielu z nich nie zdało egzaminów wewnętrznych" - pisze o swoich podwładnych Droździel. Narzeka też na upolitycznienie urzędników, zapowiadając zmiany również na tym polu.

Jesteśmy największą agencją płatniczą w UE i nie dopuścimy do tego, żeby jej autorytet doznał uszczerbku, i żeby Agencja utraciła zaufanie rolników.

szef ARiMR

W nowym regulaminie mają znaleźć się zmiany dotyczące wynagradzania pracowników. Prezes ARiMR obiecuje, że stworzona zostanie ścieżka kariery w Agencji, zachęcająca do pozostania w niej.

W oświadczeniu Droździel zaznacza, że zależy mu na utrzymaniu zwiększającego się z roku na rok tempa wypłacania dopłat bezpośrednich. "Będziemy robili wszystko, żeby wypłata płatności do gruntów rolnych za 2007 rok rozpoczęła się zgodnie z prawem - 1 grudnia 2007 r." - czytamy w dokumencie.

Jedną z większych zmian, jakie planuje w ARiMR jest wprowadzenie dwuzmianowego systemu pracy w części Biur Powiatowych Agencji. Ma to pozwolić na sprawniejsze przekazywanie różnego rodzaju wniosków z BP do Oddziałów Regionalnych i Centrali Agencji. Droździel chce też rozbudować sieć teleinformatyczną i zwiększyć jej przepustowość.

Leszek Droździel ma 51 lat, pracuje w ARiMR od stycznia 2006 roku. Pierwszą funkcją, jaką tam pełnił był urząd doradcy prezesa Agencji. Potem został dyrektorem Gabinetu Prezesa. Od 27 kwietnia ubiegłego roku był zastępcą prezesa ARiMR nadzorującym Pion Preferencyjnych Środków Krajowych i Wspólnej Polityki Rolnej oraz Departament Rybactwa. Prezesem Agencji został 27 lipca bieżącego roku.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane