• rozwiń

ARiMR nie nadąża, bo ma za wolne łącze

ARiMR nie nadąża, bo ma za wolne łącze

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie nadąża z przygotowaniem wniosków o realizację dopłat bezpośrednich za 2007 rok. Powód? Trudności w ocenie merytorycznej i słaba przepustowość sieci.

O opóźnieniach w Agencji poinformował wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Z informacji przekazanych z placówek terenowych Agencji wynika, że wnioski sprawdzono pod względem ich kompletności, jednak są problemy z kontrolą administracyjną, polegającą na merytorycznym sprawdzeniu wniosków. Powodem opóźnień jest m.in. mała przepustowość łączy teleinformatycznych - powiedział wiceminister. Kontrola i przenoszenie danych z biura powiatowego do centrali trwa czasem pół godziny, co ogranicza liczbę weryfikowanych wniosków w ciągu dnia.

Zaawansowanie prac nad wnioskami minister ocenił na ok. 20 proc. Jak wyjaśnił, opóźnienia wynikają też z wdrażania nowych rodzajów dopłat (tzw. dopłaty paszowej oraz energetycznej) i zmiany zakresu obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW). Wiceminister podkreślił, że na pracę Agencji niekorzystnie wpłynęły także częste zmiany kadrowe. Rolnicy popełnili także wiele błędów przy wypełnianiu wniosków ONW.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane