• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Argentyna ogranicza zakupy online

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Rząd Argentyny wprowadził przepisy, które ograniczają możliwość robienia zakupów online. Teraz, aby dokonać zakupu w internecie trzeba uzyskać zgodę władz.

Władze Argentyny zdecydowały się na taki krok, aby zmniejszyć ucieczkę kapitału za granicę. Ograniczenia dotyczące zakupów online ma powstrzymać falę odpływu dolarów poza granice kraju.

Zakupy za 25 dolarów

Każdy, kto kupuje przedmioty na międzynarodowych stronach internetowych, czyli np. na portalu aukcyjnym będzie musiał podpisać i złożyć specjalne oświadczenie w urzędzie celnym. Procedurę trzeba będzie powtarzać dla każdego nowego zakupu. Chodzi o towary, które klienci mogą otrzymać z zagranicy za pośrednictwem poczty.

Argentyńczycy mogą teraz zrobić zakupy w internecie tylko za 25 dolarów rocznie. Kiedy przekroczą ten limit muszą zapłacić 50 proc. podatek od każdego zakupionego na międzynarodowych stronach towaru.

Problemy walutowe

Rezerwy Argentyny w twardych walutach spadły w zeszłym roku o 30 proc. To najniższy poziom od 2006 roku. Dlatego rząd prezydent Cristiany Fernández de Kirchner wprowadził szereg ograniczeń dotyczących transakcji dotyczących transakcji w obcej walucie. Są to m.in. utrudnienia w wymianie krajowej waluty peso na dolara, czy ograniczenia w użyciu kart kredytowych zagranicą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane