• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Areszt dla oszusta stulecia

Areszt dla oszusta stulecia
Foto: TVN24 Foto: Sąd zdecydwał o tymczasowym aresztowaniu Jerome Kerviela

- Sąd w Paryżu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu maklera Jerome Kerviela, podejrzanego o oszustwo stulecia - podały francuskie media powołując się na źródła sądowe.

Według agencji AFP, obradujący przy zamkniętych drzwiach sąd śledczy przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Kerviela. Prokuratura uzasadniła wniosek obawą, że podejrzany skontaktuje się z ewentualnymi wspólnikami lub zbiegnie za granicę. W opinii organów ścigania aresztowanie pozwoli ustalić wszelkie mechanizmy oszustwa i wyjaśni czy makler czerpał z nich jakiekolwiek korzyści finansowe lub osobiste.

Wcześniej 31-letni Kerviel pod koniec stycznia został tymczasowo zatrzymany, a następnie uwolniony i oddany pod nadzór sądowy. Zakazano mu wówczas kontaktów z personelem Societe Generale i wyjazdu za granicę.

W trakcie dochodzenia postawiono mu zarzuty m.in. fałszerstwa i nadużycia zaufania. Makler przyznał się do obracania funduszami Societe Generale na łączną sumę około 50 mld euro i do fałszerstw mających ukryć prowadzone przez niego operacje.

Kerviel zeznał również, że kierownictwo banku wiedziało o tych machinacjach i nie miało do nich zastrzeżeń tak długo, jak długo przynosiły one pieniądze.

W piątek przed południem francuskie media podały, że policja zatrzymała maklera spółki Fimat, filii banku Societe Generale, podejrzanego o współudział w tej aferze.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane