• rozwiń

Arabowie wchodzą do Alitalii. Negocjacje zakończone

Arabowie wchodzą do Alitalii. Negocjacje zakończone
Foto: Kok Vermeulen, CC BY Foto: Alitalia ma niemal 800 mln euro długu

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich - linie lotnicze Etihad poinformowały, że zakończyły właśnie kilkumiesięczne negocjacje warunków inwestycji we włoskie linie lotnicze Alitalia.

Szczegółów na razie brak, jednak w wywiadzie telewizyjnym włoski minister transportu powiedział, że arabskie linie są gotowe zainwestować ok. 600 mln euro.

Pojawiają się też doniesienia, która mówią, że Etihad przejmie 49 proc. udziałów w Alitalii. Umowa musi zostać potwierdzona m. in. przez zarząd włoskich linii

Bez pakietu kontrolnego

Reuters podaje, że Alitalia zgodziła się na cięcia w zatrudnieniu aż o 2,9 tys. etatów, a włoski rząd zobowiązał się do pokrycia strat dla zwalnianych pracowników.

W oświadczeniu Etihad informują, że włoski rząd "patrzy pozytywnie" na współpracę między liniami lotniczymi.

- Inwestycja w Alitalię będzie korzystna nie tylko dla obu linii lotniczych, ale co najważniejsze, da większy wybór i możliwości podróży przedsiębiorcom i osobom podróżującym do Włoch - podkreślił prezes Etihad Airways James Hogan.

Włoska Alitalia przewozi rocznie ok. 25 mln pasażerów, ale jej długi wynoszą obecnie ok. 800 mln euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane