• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Arabowie inwestują nad Wisłą w portal aukcyjny

Arabowie inwestują nad Wisłą w portal aukcyjny
Foto: sxc.hu Foto: Arbowie inwestują w media w Polsce

Arabowie inwestują pieniądze nad Wisłą. Na razie nie w giełdę, nie w branżę paliwową, deweloperkę czy Wisłę Kraków - a w media. Jak podaje "Puls Biznesu", już wkrótce portalowi aukcyjnemu Allegro może przybyć poważna konkurencja. Na początek pojawił się nowy bezpłatny tygodnik ogłoszeniowy.

Arabski inwestor - spółka Alwaseet International Poland - zapowiada uruchomienie nad Wisłą portalu aukcyjnego.

Jak odnotował "Puls Biznesu", polska filia spółki została zarejestrowana w ubiegłym roku. Z wpisu do KRS wynika, że będzie się zajmowała wydawaniem gazet, książek i gier komputerowych, działalnością public relations a także branżą informatyczną.

Właścicielami spółki są Kiwan Bachar i Suleiman Majd - i to właśnie oni postanowili rywalizować o polski rynek z Allegro.

Tygodnik już działa

Drugą inwestycją arabskich inwestorów w Polsce jest bezpłatny tygodnik ogłoszeniowy "Waseet Warszawa" z nakładem 200 tys. egzemplarzy. Pierwszy numer "WW" ukazał się w listopadzie.

- To pierwszy krok na polskim rynku mediów. Planujemy kolejne edycje naszego tytułu. Do końca roku tygodnik powinien pojawić się w kolejnym polskim mieście, a w przyszłym roku w następnych dwóch - zdradza na łamach "Pulsu Biznesu" Makram Fata, dyrektor generalny AlWaseet International Poland.

Alwaseet International jest kuwejcką korporacją założoną w lipcu 2003 r. Działa na szeroko rozumianym rynku medialnym. Główna siedziba AWI znajduje się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Liderem polskiego rynku aukcji internetowych jest Allegro, znacznie wyprzedzając konkurencję. Poważniejszego sukcesu nie odniósł nad Wisłą światowy potentat - eBay. Wszedł on do Polski w 2005 roku, kiedy Allegro miało już ugruntowaną pozycję.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane