• rozwiń

Apteczki z "Gazety Wyborczej" do wymiany

Apteczki z "Gazety Wyborczej" do wymiany
Foto: TVN24 Foto: Wszystkie apteczki muszą mieć europejski certyfikat

"Firma Filmar Communication zwraca się z prośbą o niezwłoczne zaprzestanie użytkowania apteczek (...), które zostały sprzedane łącznie z Gazetą Wyborczą w dniu 30 października 2008" - ogłoszenie takiej treści znalazło się w dzisiejszej "Wyborczej". Związane jest to z formalnym uchybieniem przy imporcie apteczek - poinformowano nas w biurze prasowym Agory.

Filmar Communication, która na zlecenie Agory sprowadziła na polski rynek „Apteczkę pierwszej pomocy", o kłopotach z produktem poinformowała wydawcę "Gazety Wyborczej" 24 lutego.

Komunikat w prasie pojawił się dziś. Jak w nim napisano, firma Filmar "nie może zapewnić, że zostały przeprowadzone procedury oceny zgodności produktu, jak również nie może wskazać podmiotu odpowiedzialnego za produkt na terenie UE". W związku z tym nie ma możliwości potwierdzenia bezpieczeństwa apteczki i istnieje obawa, że mogłaby ona stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub życia użytkowników.

W świetle polskiego prawa w takiej sytuacji Filmar musiał wezwać nabywców do zwrotu apteczek. "Prosimy wszystkich państwa, którzy posiadacie wskazane powyżej zestawy (w tym również częściowo zużyte) o przesyłanie ich przesyłką pobraniową na adres: Filmar Communications Sp. z o. o., ul. Dzielna 5, 00-162 Warszawa z podaniem adresu zwrotnego. W ciągu miesiąca od otrzymania od państwa przesyłki wyślemy Państwu nowy zestaw spełniający wszelkie wymagania" - napisano w komunikacie.

Nie było leków

Apteczka, sprzedawana z "Gazetą Wyborczą" z 30 października zawierała: bandaż, gazę, chusteczki, plastry, maseczkę, małe nożyczki (do cięcia pasów), koc termiczny i rękawiczki. Nie było w niej żadnych leków. Do dziś ani Filmar, ani Agora nie otrzymali żadnych reklamacji ani zastrzeżeń co do jakości apteczki lub któregokolwiek ze składników.

Jak zaznacza Agora, według jej wiedzy importer dołożył należytej staranności, aby produkt spełniał wszelkie wymogi formalne. Nikt podczas procedury kontroli celnej nie zakwestionował prawidłowości jakiegokolwiek dokumentu i apteczki zostały wpuszczone na teren Unii Europejskiej.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane