• rozwiń

Apple zapewnia: nowy iOS 8 lepiej ochroni twoje dane. Nawet przed policją

Apple zapewnia: nowy iOS 8 lepiej ochroni twoje dane. Nawet przed policją
Foto: CC BY Flickr/ Lydia Fizz Foto: Apple zapewnia, że chroni dane użytkowników

Apple zapewnił, że nowy mobilny system iOS 8 będzie chronił dane zawarte w telefonach jak wiadomości tekstowe, e-maile, zdjęcia przed dostępem z zewnątrz, nawet jeśli będzie się ich domagać policja.

Na blogu Apple podał, że iOS 8 posiada nowy sposób szyfrowania, który nie pozwala na ominięcie hasła w celu uzyskania dostępu do danych.

"Nie jest więc technicznie możliwe, aby odpowiedzieć na zarządzenia władz domagających się wydobycia danych z konkretnych urządzeń" - podkreśliła firma. Dodała, że wcześniejsze wersje systemu operacyjnego Apple pozwalały na ominięcie hasła.

Tylko w urządzeniu

Ochrona znika jednak, gdy użytkownik dokona kopii zapasowej danych i skopiuje je np. do serwisu iCloud. Będzie ona stosowana tylko do danych, które znajdują się bezpośrednio w telefonie.

Krok, na który zdecydował się Apple spowodowany jest nastrojami klientów, którzy domagają się ochrony prywatności. "Chcę, aby było całkowicie jasne, że nigdy nie współpracowaliśmy z żadną rządową agencją w sprawie dostępu do naszych serwisów" - napisał szef Apple Tim Cook na blogu.

Kroki te następują po niedawnym wycieku nagich zdjęć gwiazd z serwisu iCloud. Apple ma w planach aktualizować swój system operacyjny, aby poprawić jego bezpieczeństwo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane