• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Apple usuwa popularną grę. Przez marihuanę

Apple usuwa popularną grę. Przez marihuanę
Foto: sxc.hu Foto: Marihuana jest dozwolona w kilku stanach USA

Twórcy gry o nazwie Weed Firm poinformowali, że Apple usunął ich aplikację ze sklepu iTunes. Wszystko po tym, jak znalazła się ona na pierwszym miejscu pod względem liczby pobrań - podaje CNN Money.

W Weed Firm gracze wcielają się w dilera marihuany Teda Growinga. Uprawiają oni sadzonki marihuany i sprzedaje je unikając policji i gangsterów.

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz do sprawy.

"Domyślamy się, że problemem było to, że gra była zbyt dobra i została numerem jeden we wszystkich kategoriach" - poinformował twórca gry Manitoba Games.

Chcą powrotu

CNN Money podaje, że Apple nie usunął ze swojego sklepu innych aplikacji związanych z marihuaną. Na przykład Weed Maps pozwala znaleźć najbliższy sklep z "trawką" w pobliżu, z kolei Weed Tycoon umożliwia graczom rozwijanie wirtualnej sieci sklepów z marihuaną.

"Z pewnością jest duża liczba podobnych aplikacji, opierającej się na często nielegalnej działalności" - ocenia Manitoba Games.

Chociaż działalność przedstawiona w grze jest nielegalna, to od pewnego czasu całkowicie legalnie można kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w stanach Kolorado i Waszyngton. Przepisy nadal jednak pozostają niejasne, szczególnie w zestawieniu z prawem federalnym.

Producent gry podkreślił, że planuje zabiegać o przywrócenie aplikacji do sklepu Apple po wprowadzeniu zmian.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane