• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Apple skarży konkurenta

Apple skarży konkurenta
Foto: htc.com Foto: HTC pozwane przez Apple'a

Apple pozywa tajwańską firmą HTC. Zdaniem Amerykanów, konkurenci tworząc swoje smartfony naruszyli 20 patentów. HTC jest producentem m.in. modelu Nexus One - zapowiadanego jako pogromca iPhone'a.

Apple złożył w tej sprawie skargi w amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego oraz w sądzie w stanie Deleware. Pozew trafił do obu instytucji, gdyż jedyną sankcją, jaką Komisja może nałożyć, jest zakaz importu towarów lub półproduktów na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jest to o tyle istotne, że HTC ma swoją siedzibę na Tajwanie. Jedynie sąd może z kolei stwierdzić winę firmy oraz przyznać odszkodowanie - zauważa serwis di.com.pl.

Apple jest zdania, że HTC złamało 20 patentów Apple używanych w iPhonie. Zarzuty dotyczą zarówno interfejsu, jak i elementów modeli Nexus One, Magic/myTouch 3G, Dream/G1, Hero oraz Droid Eris. HTC na razie nie odpowiedziało na te zarzuty.

Google kontra Apple?

Analitycy podkreślają, że te oskarżenia znacznie zaostrzają i tak już napięte relacje między Apple a... Google. Powód? Jak zauważa technologiczny blog TechCrunch, tak naprawdę głównym oskarżonym jest system operacyjny, w które wyposażone są smartfony HTC, czyli Android, stworzony właśnie przez Google.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane