• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Apple rezygnuje z Bitcoinów. Użytkownicy wściekli

Apple rezygnuje z Bitcoinów. Użytkownicy wściekli
Foto: Shutterstock Foto: Rynek wirtualnej waluty broni się przed spadkami

Apple usunął z AppStore aplikację Blockchain, za pomocą której można było wykonywać operacje finansowe z użyciem wirtualnej waluty Bitcoin. Decyzja korporacji spotkała się z ostrą reakcją fanów "jabłka".

Blockchain było ostatnią aplikacją w AppStore, dzięki której można było płacić wirtualną walutą. Pobrano ją 120 tys. razy, zanim został usunięta.

Użytkownicy wpadli w szał

Niezadowoleni z tej decyzji klienci Apple'a umieszczają w sieci filmy, na których widać, jak niszczą swoje iPhone'y. Jeden z nich strzelił do telefonu z karabinu snajperskiego, inny rozbił go metalowym prętem.

Aplikacja Blockchain umożliwiała zakładanie portfeli bitcoinowych, na których - w postaci zapisu cyfrowego - można było trzymać tę kryptowalutę.

Aplikacje mobilne, takie jak Blockchain oraz usunięta już w zeszłym roku z AppStore Coinbase stały się popularnym sposobem dokonywania płatności.

Mimo, że Bitmonety istnieją tylko jako oprogramowanie, a transakcje są wykonywane za pomocą komputera, niektóre sklepy internetowe (i nie tylko) je akceptują.

Skąd ta decyzja?

Jak argumentuje swoją decyzję koncern z Cupertino? Tłumaczy, że chce, aby jego aplikacje były legalne wszędzie tam, gdzie są oferowane, a niektóre rządy, w tym Chiny i Indie, kwestionują status prawny Bitcoinów.

W tłumaczenia Apple'a nie wierzy Andreas Antanopoulos, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Blockchain. Jego zdaniem Apple obawia się konkurencji ze strony Bitcoinów dla swojego systemu płatności za aplikacje w AppStore czy muzykę w iTunes Store.

Jak przewiduje Antanopoulos, ruch Apple'a spowoduje, że programiści będą tworzyć nowe strony dostępne za pośrednictwem przeglądarki w smartfonach, z pominięciem AppStore.

Bitmonety wzbudzają wiele kontrowersji. Transakcje, które są przeprowadzane z ich użyciem są anonimowe. Dlatego walutą szybko zainteresowały się nielegalne strony internetowe.

AppStore jest dostępny w 155 krajach na świecie. W 2013 roku sklep osiągnął sprzedaż wynoszącą 10 mld dolarów.

Czym są Bitocoiny?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane