• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny

Apple podpisał umowę z China Mobile. Giełda zadowolona

Foto: PAP/EPA Foto: Apple poinformował, że jego smartfony będą dostępne dla klientów w Chinach od 17 stycznia

W poniedziałek amerykańskie rynki rosły na fali informacji o podpisaniu przez Apple umowy z China Mobile. Zyskały główne amerykańskie indeksy - Dow Jones, Standard & Poor's i Nasdaq. W górę poszły zarówno notowania samego Apple'a, jak i notowanego na giełdach w Stanach operatora China Mobile.

Firma Apple poinformowała, że podpisała długo oczekiwaną umowę z chińskim operatorem komórkowym China Mobile na sprzedaż iPhone'ów. Dzięki porozumieniu amerykański gigant dotrze ze swoim kultowym produktem do ponad 700 mln klientów chińskiego operatora.

W oświadczeniu Apple poinformował, że jego smartfony będą dostępne dla klientów w Chinach od 17 stycznia. Ceny telefonów iPhone 5C i 5S zostaną podane w późniejszym terminie.

Dziś China Mobile ma ok. 760 mln klientów. Zamówienia na iPhony operator zacznie przyjmować od 25 grudnia.

W górę

Choć analitycy spodziewają się mniejszych obrotów na rynkach, głównie ze względu na zbliżające się święta, to w poniedziałek - także na fali informacji o umowie z China Mobile - rosły notowania głównych amerykańskich indeksów.

Dow Jones zyskał o blisko 59 punktów, Standard & Poor's - ponad 7 punktów a Nasdaq - ponad 24 punkty. W górę poszły notowania samego Apple - o 3,3 procent do 567,1 dolarów. Z kolei notowane w USA akcja China Mobile wzrosły o 2 procent do 52,7 dolara.

Szansa

Zawarcie umowy z Chińczykami to nowy impuls dla Apple. Firma nie ujawniła warunków finansowych porozumienia. Jej przedstawiciele nie ukrywają jednak, że Chiny to bardzo ważny rynek. Umowa to dodatkowy punkt w rywalizacji Apple z koreańskim Samsungiem, który jest coraz bardziej popularny.

Według szacunków China Mobile może w przyszłym roku zarejestrować 17 mln nowych aktywacji iPhone'ów. Do tej pory sieć ich nie oferowała ze względu na problemy z technologią 3G. Na początku grudnia chiński regulator przyznał China Mobile licencję na technologię 4G.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane