• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Apple nie (będzie) szpiegował

- Nie zbieramy informacji o lokalizacji iPhone'ów i iPadów, nie robiliśmy tego i nigdy nie zamierzamy tego robić - podał Apple w komunikacie. Jest to odpowiedź na falę krytyki i zarzuty, że dane dotyczące położenie gadżetów są zapisywane i przez rok składowane w ich pamięci, co pozwala dokładne śledzić położenia ich użytkowników. Koncern zapewnił, że skróci czas przechowywania do tygodnia.

Obecnie urządzenia Apple łączą się z najbliższymi sieciami Wi-Fi i masztami sieci komórkowych, dzięki czemu "szacują" swoje położenie. Główny powód to usprawnienie działania systemu GPS oraz stworzenie bazy danych o masztach telefonii komórkowej i sieciach wifi.

Apple nie zaprzecza jednak, że chodzi też o pieniądze ze skutecznej reklamy. - Nasz system reklamowy iAds może używać lokalizacji użytkownika, żeby lepiej dobrać reklamę - przyznaje koncern.

Użytkownik na iSmyczy

Krytyków tego systemu nie bulwersuje sam fakt, że takie działania mają miejsce, ale to, że informacje o położeniu urządzeń przechowywane są w ich pamięci przez rok. Apple tłumaczy się, że nie jest to celowe działania, ale "drobny błąd w oprogramowaniu" i zapowiada jego naprawę.

– Nie ma takiej potrzeby, by przechowywać zebrane dane dłużej niż siedem dni – napisał koncern w komunikacie zapewniając, że problem zostanie usunięty w ciągu najbliższych tygodni, a użytkownicy będą mieli możliwość wyłączenia zapisu lokalizacji.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane