• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Aplikacja randkowa warta miliardy zmienia szefa. Przez aferę seksualną?

Aplikacja randkowa warta miliardy zmienia szefa. Przez aferę seksualną?
Foto: Tinder Foto: Sean Rad jest jednym z założycieli Tindera

Sean Rad, jeden z założycieli serwisu społecznościowego Tinder nie będzie już prezesem spółki - wynika z informacji amerykańskiego magazynu "Forbes". Rad pozostanie jednak w zarządzie firmy.

Według informacji magazynu "Forbes" zarząd szuka już nowego prezesa, który zastąpi Seana Rada. 

Przez zarzuty?

Popularność Tindera rośnie lawinowo. Jego szacunkowa wartość to ponad miliard dolarów. "Forbes" spekuluje, że decyzja o odwołaniu Seana Rada ze stanowiska ma związek z zarzutami byłej wiceprezes Whitney Wolfe, która oskarżyła o molestowanie seksualne jednego ze współzałożycieli i byłego już dyrektora marketingu Justina Mateena.

Według Wolfe mężczyzna stosował wobec niej seksistowskie komentarze, wysyłał też e-maile i SMS-y o takiej treści. Wolfe uważa również, że straciła stanowisko ze względu na swoją płeć.

Będzie lepiej?

Forbes pisze, że zarząd spółki zdecydował o zmuszeniu Rada do rezygnacji, aby oczyścić atmosferę i uspokoić inwestorów. Atmosfera skandalu nie sprzyja bowiem interesom i negatywnie wpływa na wizerunek firmy, której główny produkt oferuje wirtualne randki.

Tinder należy do spółki IAC. Po publikacji tych informacji wartość akcji spółki spadła. Na koniec sesji aktywa IAC straciły na wartości o 0.18 proc. W ostatnim miesiącu akcje IAC zyskały na wartości ponad 7,6 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane