• rozwiń

Aplikacja mobilna zaprowadzi do miejsc związanych z Janem Pawłem II

Aplikacja mobilna zaprowadzi do miejsc związanych z Janem Pawłem II
Foto: sxc.hu Foto: Aplikacja skierowana jest do pielgrzymów i ludzi, którzy chcą przeżyć kanonizację Jana Pawła II w miejscach mu bliskich

Osoby wybierające się do Watykanu lub odwiedzające miejsca w Małopolsce związane z Janem Pawłem II będą mogły skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej zawierającej m.in. program uroczystości kanonizacyjnych dwóch papieży i wiele praktycznych informacji dla pielgrzymów.

- Aplikacja zatytułowana "Małopolska Janowi Pawłowi II" skierowana jest do pielgrzymów i ludzi, którzy chcą przeżyć kanonizację Jana Pawła II w miejscach mu bliskich - powiedział Mariusz Kuś z rozgłośni diecezji tarnowskiej radia RDN Małopolska, które zainicjowało aplikację.

Praktyczne informacje

Zawiera ona wiele praktycznych informacji: nawigację, która doprowadzi pielgrzyma do wybranego miejsca związanego z Janem Pawłem II, a także informacje o noclegach i gastronomii.

- Urządzenie automatycznie rozpoznaje miejsce pobytu pielgrzyma i przekaże odpowiednie informacje. Taka funkcja może się przydać w Rzymie czy w Krakowie - wyjaśnił Kuś. - Aplikacja będzie na bieżąco aktualizowana podczas uroczystości - dodał.

Ciekawostki

W aplikacji znalazły się także ciekawe informacje o życiu i przesłaniu Jana Pawła II; zainteresowani dowiedzą się o miejscach związanych z papieżem Polakiem, o domu rodzinnym Karola Wojtyły w Wadowicach, Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej czy sanktuarium w Ludźmierzu. Użytkownicy aplikacji mogą także zwiedzić trasy, którymi wędrował ksiądz, biskup, kardynał Karol Wojtyła - a w końcu papież Polak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane