• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Aplikacja dla gejów podbija Chiny. Zdobędzie użytkowników na innych rynkach?

Aplikacja dla gejów podbija Chiny. Zdobędzie użytkowników na innych rynkach?
Foto: blued.cn Foto: Aplikacja Blued podbija Chiny

Chińska aplikacja Blued służącą do flirtowania została stworzona w 2012 i już zdobyła 15 mln aktywnych użytkowników. Od ostatniego roku przybyło ich 2 mln. Teraz została dokapitalizowana kwotą 30 milionów dolarów przez firmę DCM działającą na zasadach venture capital. Szef Blued zapowiada wejście na międzynarodowy rynek.

Użytkownicy pochodzą głównie z trzech miast: Pekinu, Szanghaju i Kantonu.

Czas na resztę świata

Homoseksualizm był w Chinach nielegalny do 1997 roku, a do 2001 uznawany za zaburzenie psychiczne. W związku z tym, na ulicach Pekinu, trudno spotkać pary jednopłciowe, które np. trzymają się za ręce. Szacuje się, że aż 90 procent gejów zawarło fikcyjne małżeństwa z kobietami.

Coming-outu (czyli ujawnienia swojej orientacji seksualnej) nie ułatwia polityka jednego dziecka wprowadzona w 1979 roku. Wielu osobom nieheteroseksulanym jest w związku z tym o wiele trudniej powiedzieć rodzinie o swojej orientacji. Ponieważ jest to jasny komunikat dla rodziców, że nie będą mieli wnuków. Dodatkowo brak rodzeństwa sprawia, że homoseksualni Chińczycy mogą nie dostać wsparcia ze strony najbliższej rodziny.

Jak podkreśla Geng Le szef Blued, sukces jest tym większy, bo wycena aplikacji jest dużo wyższa niż innych tego typu skierowanych do osób heteroseksualnych.

Blued została dokapitalizowana kwotą 30 milionów dolarów przez firmę DCM. Według David Chao z DCM, dzięki środkom firma będzie mogła wyjść z aplikacją na międzynarodowy rynek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane