• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ani słowa o liniowym w umowie koalicyjnej

Ani słowa o liniowym w umowie koalicyjnej
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Jan Bury: W umowie koalicyjnej nie ma mowy o podatku liniowym

- W umowie koalicyjnej nie ma mowy o podatku liniowym - powiedział w TVN CNBC Biznes Jan Bury z PSL. Nowy wiceminister skarbu zaznaczył, że umowa nie zawiera punktów spornych. - Wiemy, co nas dzieli. Będziemy starali się dojść do porozumienia - dodał.

Według słów polityka, w umowa koalicyjna nie zawiera zbyt wielu szczegółów. - Zostaną ujawnione podczas expose premiera - wyjaśnił Bury.

- Umowa jest deklaracją, tego co zamierzamy wspólnie zrobić dla kraju. Nie ma tam spisanych rzecz, które nas dzielą, bo sami zdajemy sobie sprawę z tego, co nas różni. W obszarach spornych będziemy starali się osiągnąć porozumienie - dodał jeden z głównych polityków PSL.

Ważnym spornym punktem jest podatek liniowy. - W umowie nie ma o nim słowa. Najpierw musimy wypracować porozumienia w tej sprawie - powiedział Bury. Zapewniał, że kompromis jest możliwy. - Obie partie dążą do uproszczenia systemu podatkowego. To jest dobry punkt wyjścia do rozmowy o podatkach - dodał.

Nowy wiceminister chce zająć się energetyką

Dziś lub w poniedziałek minister skarbu Aleksander Grad podzieli kompetencje między swoich wiceministrów. Jak mówił w TVN CNBC Biznes Jan Bury, on sam najbardziej chciałby zajmować się sektorem energetycznym, ale nie tylko. - Chciałbym odpowiadać za elektroenergetykę, m.in. za przemysł spożywczy, spirytusowy, te obszary, które mnie interesowały zawsze w Skarbie Państwa - zaznaczył. - Energetyka powinna być sprywatyzowana. Chcemy to przygotować mądrze, dobrze, powoli. Na pewno giełda będzie pierwszym takim pomysłem, który będzie służyć pozyskiwaniu środków dla rozwoju energetyki w Polsce - dodał Bury.

Dziennikarzy interesowało, czy inwestorzy z Rosji zasiądą w polskich spółkach energetycznych? - Jeśli są uczciwi, muszą być traktowani na równi z innymi - powiedział Bury. - Klimat dla inwestorów rosyjskich był w Polsce zły, ale to też chcemy zmienić. Stąd myślę, że jedna z pierwszych wizyt pana premiera Tuska będzie właśnie w Moskwie. Inwestorzy muszą być w Polsce traktowani równo. Jeśli to będzie inwestor uczciwy, solidny, który już na rynku europejskim operuje, to na pewno będziemy otwarci na tego typu rozwiązania - dodał.


mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane