• rozwiń

Andrzej Wiśniowski z tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2013

Andrzej Wiśniowski z tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2013
Foto: tvn24 Foto: Zdobywcą nagrody Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski

Zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski, twórca i właściciel firmy Wiśniowski. W pozostałych trzech kategoriach - Produkcja, Usługi i Nowy Biznes - laureatami zostali kolejno Andrzej Wiśniowski, Joachim Siekiera z firmy Chespa oraz Michał Czekalski i Łukasz Olek, członkowie zarządu InternetowyKantor.pl.

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs organizowany jest
 od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 50 państw.

Podczas sobotniej Gali Finałowej konkursu spośród grona finalistów wyłonieni zostali zwycięzcy trzech kategorii - Produkcja, Usługi i Nowy Biznes, a także zwycięzca główny - Przedsiębiorca Roku 2013.

Finaliści

Wśród finalistów konkursu znaleźli się Jarosław Czaja z Future Processing, Michał Czekalski i Łukasz Olek z InternetowyKantor.pl, Miłosz Dziurłaj i Dawid Urban z firmy Chic, Maciej Fiedler z Fibar Group,

Produkty marki Wiśniowski to ukoronowanie każdej inwestycji. Ta dzisiejsza nagroda to ukoronowanie mojej 25 letniej pracy.

Andrzej Wiśniowski

Romuald Gierszal z firmy Optiguard, Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka z Loft37.pl, Igor Klaja z OTCF, Krystian Piećko z firmy piLAB, Joachim Siekiera z firmy Chespa, Dorota i Wojciech Soszyńscy z Oceanic oraz Andrzej Wiśniowski z firmy Wiśniowski.

Zdobywcą nagrody Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski z firmy Wiśniowski. Firma została założona w 1989 roku. Produkuje bramy garażowe, wjazdowe, ogrodzenia przemysłowe, a także drzwi i okna. Firma zatrudnia ponad 1100 pracowników; posiada sieć dystrybucji w kraju  i za granicą. - Produkty marki Wiśniowski to ukoronowanie każdej inwestycji. Ta dzisiejsza nagroda to ukoronowanie mojej 25 letniej pracy - mówił po odebraniu nagrody Andrzej Wiśniowski.

Andrzej Wiśniowski zwyciężył także w kategorii Produkcja. Jak podają organizatorzy, osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają następujące warunki: ponad pięcioletnia działalność produkcyjna na rynku polskim, przychody ze sprzedaży powyżej 50 mln zł.

W kategorii Usługi zwycięzcą konkursu Przedsiębiorca Roku 2013 został Joachim Siekiera, założyciel firmy Chespa. Chespa od 1991 roku dostarcza narzędzia do firm produkujących opakowania. W swoich zakładach w Europie wytwarza matryce, wykrojniki i farby drukarskie. Chespa sprzedaje swoje usługi i wyroby w 33 krajach Europy, Azji i Afryki.

Osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają następujące warunki: ponad pięcioletnia działalność usługowa na rynku polskim i przychody ze sprzedaży powyżej 20 mln zł.

W kategorii Nowy Biznes zwyciężyli Michał Czekalski i Łukasz Olek z firmy InternetowyKantor.pl. To pierwszy w Polsce kantor online. W 2013 roku połączył się on z operatorem Walutomat.pl, tworząc Currency One SA. Obecnie firma skupia 50 proc. obrotów na rynku wymiany walut online, współpracuje z 22 bankami. Z serwisów korzysta ponad 200 tys. klientów.

Osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają warunek działalności na rynku polskim od dwóch do pięciu lat.

Zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2013 będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year wiosną 2014 roku w Monte Carlo. Spotkają się tam wszyscy zwycięzcy lokalnych edycji konkursu, z ponad 50 krajów świata.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane