• rozwiń

Android i Windows pozwolą "zabić" telefon na odległość

Android i Windows pozwolą "zabić" telefon na odległość
Foto: sxc.hu Foto: Aplikacja pozwala zablokować telefon na odległość

Google i Microsoft dodadzą do swoich systemów Android i Windows Phone możliwość zdalnego zablokowania urządzenia. Funkcja będzie się nazywać "kill-switch". Skorzystanie z możliwości "zabicia" smartfona spowoduje jego całkowitą bezużyteczność w przypadku kradzieży.

Firmy technologiczne już od dłuższego czasu wzywały Google i Microsoft do wprowadzenia takiego rozwiązania. Wszystko dlatego, że popularne systemy tych dwóch gigantów znajdują się w większości

smartfonów na świecie.

Podobną funkcję w niektórych urządzeniach oferują Apple i Samsung. Zablokowane urządzenie mogą odblokować tylko autoryzowani użytkownicy.

Duży problem

Kradzieże smartfonów stały się na świecie dużym problemem. Tym bardziej, że na takich urządzenia często znajdują się dość ważne dane. Według branżowych raportów, w USA w ubiegłym roku skradzionych zostało ponad 3 mln urządzeń mobilnych. W Europie kradzieży doświadczył jeden na trzech posiadaczy takich urządzeń.

To właśnie ze względu na te niepokojące statystyki podjęte zostały pracy nad technologią, która sprawi, że nasz telefon bądź tablet będzie mniej atrakcyjny dla potencjalnych złodziei.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane