• rozwiń
  • WIG20 2234.58 -0.63%
  • WIG30 2531.16 -0.70%
  • WIG 58738.83 -0.68%
  • sWIG80 11556.70 -0.29%
  • mWIG40 3749.99 -0.80%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:59

Dostosuj

Analityk idzie na mały parkiet

Analityk idzie na mały parkiet
Foto: TVN24 Foto: AO idą po pieniądze na giełdę

Po blisko 10 latach działalności udziałowcy firmy Analizy Online Sp. z o.o. podjęli decyzję o podwyższeniu kapitału w drodze oferty prywatnej - i debiucie spółki na rynku NewConnect. Spółka wybrała właśnie doradcę, którym jest notowana już na alternatywnym rynku spółka GoAdvisers.

Ostatnie dwa lata pokazały, że przyjęty przez nas model biznesowy sprawdza się nie tylko w czasach dobrej koniunktury, ale również w kryzysie. To test, którego nam brakowało, by odpowiedzialnie podjąć decyzję o skorzystaniu z możliwości, jakie daje rynek publiczny

analizy

- Mamy kolejne pomysły, które pozwolą zwiększyć dynamikę rozwoju firmy. Ich realizacja wymaga jednak poniesienia większych nakładów kapitałowych, stąd decyzja o sięgnięciu po wsparcie ze strony inwestorów, ale i po środki unijne - mówi Grzegorz Raupuk, prezes zarządu firmy Analizy Online Sp. z o.o., współzałożyciel i jeden z największych udziałowców spółki.

- Ostatnie dwa lata pokazały, że przyjęty przez nas model biznesowy sprawdza się nie tylko w czasach dobrej koniunktury, ale również w kryzysie. To test, którego nam brakowało, by odpowiedzialnie podjąć decyzję o skorzystaniu z możliwości, jakie daje rynek publiczny - dodaje prezes Raupuk.

Funkcję doradcy w procesie pozyskania kapitału oraz przy wprowadzeniu akcji Analiz Online Sp. z o.o. do obrotu na rynku NewConnect pełni spółka GoAdvisers S.A., która będzie również pełniła rolę Autoryzowanego Doradcy po rozpoczęciu notowań.

Dekada na rynku

Założona w połowie 2000 roku firma Analizy Online Sp. z o.o. to wyspecjalizowany, niezależny ośrodek analityczny, zajmujący się monitoringiem rynku polskich i zagranicznych instytucji wspólnego inwestowania: funduszy inwestycyjnych, emerytalnych oraz ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

Oferta firmy obejmuje obecnie szeroki wachlarz produktów i usług: od serwisów oferowanych inwestorom instytucjonalnym, przez dostawę danych, analizy i ratingi funduszy, po szkolenia, seminaria i warsztaty z zakresu zarządzania, sprzedaży oraz tematyki inwestycyjnej.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane