• rozwiń

Amica pójdzie w ręce Boscha?

Amica pójdzie w ręce Boscha?
Foto: Amica Foto: Amica pójdzie w ręce Boscha?

Niemiecki koncern BSH, właściciel znanej marki Bosch, ma do końca listopada zdecydować, czy przejąć polską Amikę Wronki, czy tylko zlecić jej produkcję nawet ponad 200 tys. sztuk kuchenek rocznie - wynika z nieoficjalnych informacji "Parkietu".

Gazeta twierdzi, że niemiecki koncern zakończył juz badanie ksiąg Amiki Wronki. Do 30 listopada ma czas na podjęcie decyzji co do ewentualnych inwestycji w polską spółkę.

Według nieoficjalnych źródeł, na które powołuje się "Parkiet", przedstawiciele Amiki złożyli do Komisji Nadzoru Finansowego informację, iż prowadzą rozmowy, w wyniku których może dojść do sprzedaży spółki. Biura Prasowe Amiki i BSH odmówiły gazecie komentarzy.

"Najbardziej prawdopodobna wydaje się opcja ze zleceniem polskiej spółce produkcji kuchni - w grę wchodzi nawet ponad 200 tys. sztuk rocznie. Jednak BSH ma być także zainteresowany przejęciem kontroli nad Amiką" - stwierdza "Parkiet".

Wartość akcji Amiki wynosi obecnie 371,27 mln zł. Jej największym akcjonariuszem jest Holding Wronki, zależny od prezesa spółki Janusza Rutkowskiego (posiada 41,08 proc. akcji i 57,03 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu).

BSH ma już w Polsce fabryki pralek, zmywarek i suszarek do ubrań. Amica w marcu 2010 sfinalizowała sprzedaż fabryki lodówek i pralek Samsungowi.

//sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane