• rozwiń

Amerykański gigant z Polski spojrzy na region

Amerykański gigant z Polski spojrzy na region
Foto: TVN24 Foto: JP Morgan ma oddział w Polsce

Jeden z największych banków świata J.P. Morgan dokonał w czwartek oficjalnego otwarcia swojego oddziału w Warszawskim Centrum Finansowym. Jest to pierwszy oddział tego banku w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla zagranicznych inwestycji bezpośrednich oferując jednocześnie stabilne otoczenie społeczne, polityczne i ekonomiczne dla wciąż rozwijających się i inwestujących za granicą polskich przedsiębiorstw - powiedział dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią Walter Schuster.

Światowy gigant w Polsce

J.P. Morgan rozpoczął działalność na polskim rynku w 1995 roku, otwierając swoje przedstawicielstwo. Od tego czasu świadczy na rzecz polskich klientów usługi w zakresie bankowości inwestycyjnej, usługi związane z transakcjami skarbowymi i papierami wartościowymi, usługi bankowości korporacyjnej a także usługi zarządzania aktywami.

Urzędowa zgoda na otwarcie oddziału w Polsce wydana przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FSA) wpłynęła do J.P. Morgan 27 kwietnia br., a następnie została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego 3 sierpnia br.

JP Morgan działa w 50 krajach na całym świecie. Jego wartość jest szacowana na ponad dwa bln dol.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane