• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Amerykański gigant wejdzie na polski rynek

Amerykański gigant wejdzie na polski rynek
Foto: TVN24 Foto: JP Morgan dołączy do 46 instytucji handlujących obligacjami na rynku Catalyst

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie – JP Morgan ogłosił, że chce zwiększyć swoją aktywność w Polsce, angażując się w transakcje na Catalyst – rynku obligacji uruchomionym przed kilkoma miesiącami przez GPW.

– W miarę, jak obserwujemy wzrost zainteresowania inwestorów, także chcemy być uczestnikiem tego rynku – tłumaczy Cezary Stypułkowski, szef bankowości inwestycyjnej JP Morgan na Europę Środkową i Wschodnią. – Rozpoczęliśmy właśnie ocenę zainteresowania naszych klientów – dodaje.

Obecnie na różnych segmentach rynku Catalyst obligacjami i innymi papierami dłużnymi handlować może 46 instytucji finansowych. JP Morgan Securities, z racji statusu zdalnego członka giełdy, ma także dostęp do rynku detalicznego obligacji.

Z kolei JP Morgan Chase Bank (inna spółka grupy JP Morgan) we wrześniu 2009 roku uzyskał status market takera na rynku Treasury BondSpot Poland (do niedawna MTS Poland) – elektronicznej platformy, na której handluje się papierami skarbowymi. Pozwala mu to wprowadzać do systemu zlecenia kupna i sprzedaży, ale bez możliwość oferowania własnego kwotowania obligacji i bonów.

Intencją GPW jest zwiększenie zainteresowania handlem papierami nieskarbowymi w ramach kilku segmentów Catalyst (składanie zleceń jest możliwe zarówno w przypadku dużych firm inwestycyjnych, jak i inwestorów indywidualnych). Pośrednio wyższa płynność i przejrzystość rynku długu wpłynąć ma na zwiększenie zainteresowania emisjami obligacji jako źródłem pozyskiwania kapitału.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane