• rozwiń
  • WIG20 2187.21 -0.91%
  • WIG30 2484.40 -1.00%
  • WIG 57835.63 -1.05%
  • sWIG80 11628.17 +0.16%
  • mWIG40 3755.37 -1.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:36

Dostosuj

Amerykańska sieć rezygnuje z papierosów. "Dla dobra naszych klientów"

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

CVS Caremark, jedna z największych amerykańskich sieci drogerii, nie będzie już sprzedawać papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Firma tłumaczy to troską o zdrowie swoich klientów.

Papierosy i wszystkie wyroby tytoniowe znikną z półek CVS 1 października tego roku. To pierwsza sieć drogerii w Stanach Zjednoczonych, która zdecydowała się na taki krok. Według szacunków wprowadzenie zakazu sprzedaży papierosów sprawi, że firma zarobi w tym roku o 2 mld dolarów mniej.

Chwali nawet Obama

- Robimy to dla dobra naszych klientów. Chcemy im pomóc w ich drodze do lepszego zdrowia - tłumaczy Larry Merlo, prezes CVS Caremark.

Firma ogłosiła również, że planuje uruchomienie, wiosną tego roku krajowego programu rzucania palenia. Znajdą się w nim informacje na temat szkodliwości palenia i tego, gdzie znaleźć pomoc, gdy chcemy rozstać się z nałogiem.

Ten ruch pochwalił nawet prezydent USA. - Ta decyzja pomoże zmniejszyć liczbę zgonów związanych z paleniem tytoniu, rakiem i chorobami serca. Obniży też koszty opieki zdrowotnej - podkreślił Barack Obama w oświadczeniu.

Ogromny rynek

Z najnowszego raportu Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego wynika, że amerykańskie drogerie sprzedają coraz więcej papierosów. W 2020 roku drogerie będą kontrolować około 15 proc. sprzedaży wszystkich papierosów w USA.

Sieć CVS Caremark w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 roku odnotowała blisko 94 mld dolarów przychodów. W 2012 roku było to 123,1 mld dolarów.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane