• rozwiń

Temat: USA

Amerykańska gospodarka zaskakuje. Rośnie szybciej od oczekiwań

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

O 4 proc. urosła amerykańska gospodarka w II kwartale tego roku. Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu będzie wolniejsze. O poprawiającej się kondycji gospodarki zza oceanu, świadczy to, że przybyło tam ponad 200 tys. miejsc pracy.

Departament Handlu USA podał, że Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w II kwartale 2014 roku o 4,0 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w II kwartale 2014 roku o 3,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Dobre dane

W I kwartale 2014 roku PKB w Stanach Zjednoczonych spadł o 2,1 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Wcześniejsze wyliczenie mówiło o spadku PKB w USA o 2,9 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk w I kwartale 2014.

Departament Handlu USA podał również, że wskaźnik inflacji wzrósł w drugim kwartale do 2 proc. z 1,2 proc. w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Ta ważna dla Fed informacja może oznaczać, że stopy procentowe będą podwyższone, a efektem tego będzie spadek cen i wzrost rentowności amerykańskich obligacji.

Lepiej z pracą

Z najnowszych danych wynika również, że stopa bezrobocia spadła o 0,6 proc. do poziomu 6,7 proc. Na rynku pracy pojawiło się ponad 200 tys. nowych miejsc pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane