• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Amerykanie wiedzą, kto zhakował Google'a?

Amerykanie wiedzą, kto zhakował Google'a?
Foto: sxc.hu Foto: USA wciąż badają hakerski atak

Amerykańskie władze wiedzą już, kto stoi za hakerskimi atakami na Google sprzed kilku tygodni - podał "Finanncial Times". Według tych doniesień to młody konsultant ds. bezpieczeństwa komputerowego, pracujący na zlecenia dla chińskich instytucji rządowych.

Ujawniony na początku roku atak na Google i kilka innych amerykańskim firm, który miał zostać przeprowadzony z terytorium Chin, wywołał prawdziwą budzę. USA domagały się od Pekinu wyjaśnienia całej sprawy, ten odcinał się od zarzutów, a sam Google groził, że przestanie cenzurować internet, co do tej pory robił na zlecenie chińskich władz.

Obiektem ataków dokonanych przez lukę w przeglądarce Internet Explorer były przede wszystkim konta e-mailowe chińskich dysydentów. Cyberszpieg starał się też wykraść informacje z poczty elektronicznej osób mieszkających w Europie i USA, a związanych z ruchem praw człowieka w Chinach.

Najnowsze wyniki amerykańskiej grupy śledczych starających się namierzyć hakera wskazują, że jest to "ponadrzydziestoletni konsultant ds. bezpieczeństwa internetowego z rządowymi powiązaniami". To właśnie on miał być autorem programu, który miał zhakować Internet Explorera.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane