• rozwiń

Amerykanie w święta kupowali na potęgę

Amerykanie 
 w święta kupowali 
 na potęgę
Foto: TVN24 Foto: Amerykanie kupili w te święta rekordowo dużo

Tegoroczny sezon świątecznych zakupów w Stanach Zjednoczonych kończy się wynikami lepszymi od przewidywanych. Amerykanie do ostatniej chwili korzystali z promocji przygotowanych przez handlowców. W USA prezenty wręcza się w Boże Narodzenie, więc jeszcze w sobotę, w Wigilię, w sklepach nie brakowało kupujących.

Sezon świątecznych zakupów zaczął się już 25 października, tradycyjnie w piątek po Święcie Dziękczynienia nazywanym "czarnym piątkiem". Jak wynika z szacunków Krajowej Federacji Detalistów, tylko w ten jeden dzień handlowcy odnotowali wzrost sprzedaży detalicznej o 6,6 proc. w porównaniu z danymi z roku ubiegłego. Były to najlepsze wyniki amerykańskiego sektora handlu od 2007 roku.

Przez internet

Dużym powodzeniem cieszyły się też zakupy w internecie. W okresie od 1 listopada do 18 grudnia sprzedaż w sieci wzrosła o 15 proc. w porównaniu z 2010 rokiem - wynika z raportu firmy comScore. Amerykanie wydali na zakupy w internecie prawie 32 mld dolarów.

Największy ruch w sieci panował w "cyfrowy poniedziałek" (Cyber Monday), 28 listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia, kiedy sprzedaż w internecie była wyższa o 22 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Krajowa Federacja Detalistów skorygowała w górę dane dotyczące wzrostu sprzedaży w okresie od 1 listopada do 18 grudnia z 2,8 proc. do 3,8 proc.

mn/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane