• rozwiń

Amerykanie robią większe zakupy

Amerykanie robią większe zakupy
Foto: TVN24 Foto: Analitycy oczekują, że okres przedświąteczny spowoduje dalszy wzrost sprzedaży

Sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych jest na plusie już czwarty miesiąc z rzędu. I to na dodatek w październiku sprzedaż za oceanem poszła w górę o 1,2 procent licząc miesiąc do miesiąca, przekraczając wszelkie oczekiwania analityków, którzy spodziewali się wzrostu 0,7 procent - podał w poniedziałek Departament Handlu USA.

Październikowy wynik był najlepszy od marca tego roku.

Amerykańskiej sprzedaży detalicznej znacznie pomogła sprzedaż samochodów i części do nich. Poszła ona w górę o 5 procent, czyli również najszybciej od marca. Po wyłączeniu tego działu, sprzedaż detaliczna w USA urosła już tylko o 0,4 procent, co było zgodne z prognozami analityków.

- Spodziewam się, że sezon świątecznych zakupów spowoduje silne odbicie w listopadzie - powiedział Bloombergowi Guy LeBas, główny strateg rynku obligacji w Janney Montgomery Scott LLC w Filadelfii.

Jednak inny raport ogłoszony w poniedziałek psuje optymizm wzbudzony danymi o sprzedaży detalicznej. Wskaźnik aktywności przemysłowej w regionie Nowego Jorku niespodziewanie obniżył się, a zamówienia spadły.

ram/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane