• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Amerykanie omijają sklepy

Amerykanie omijają sklepy
Foto: sxc.hu Foto: Amerykański handel w dołku

Niespodziewany spadek sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Po dwóch miesiącach wzrostów, sprzedaż stopniała tam w marcu o 1,1 procent miesiąc do miesiąca. Analitycy oczekiwali wzrostu o 0,3 procent.

USA wciąż tkwią w błędnym kole. Bo o ile z Wall Street zaczynają napływać pozytywne wiadomości, to Main Street, przy której mieszka przeciętny Smith wciąż boryka się z recesją. Ostatnie jej oznaki widać w opublikowanych we wtorek danych o sprzedaży detalicznej, która zamiast wzrosnąć w lutym o 0,3 proc., spadła o 1,1 proc.

Bezrobotni nie kupują

Spadek sprzedaży był spowodowany przede wszystkim faktem, że Amerykanie - którzy wciąż masowo tracą pracę - kupili mniej samochodów i elektroniki. Po wykluczeniu sprzedaży aut i części samochodowych sprzedaż spadła w marcu o 0,9 proc. Jednymi z niewielu działów, gdzie zanotowano wzrost sprzedaży, były: jedzenie i napoje oraz opieka zdrowotna. Mocno w porównaniu z lutym spada za to sprzedaż elektroniki użytkowej, mebli, odzieży i paliw.

- Te dane to kubeł zimnej wody dla tych, którzy mówią, że gospodarka odbija się od dna. Tak długo, jak co tydzień będzie przybywać 650 tys. nowych bezrobotnych nie ma mowy o tym, że są oznaki polepszenia - powiedział Jacob Oubina, diler walutowy serwisu Forex.com.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane