• rozwiń

Amerykanie blokują trzy rosyjskie banki. Zamrożone aktywa i transakcje

Amerykanie blokują trzy rosyjskie banki. Zamrożone aktywa i transakcje
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ Peruanec Foto: Stany Zjednoczone dodały trzy banki do listy rosyjskich banków objętych sankcjami w związku z rolą Rosji w konflikcie na wchodzie Ukrainy

Stany Zjednoczone dodały trzy banki do listy rosyjskich banków objętych sankcjami w związku z rolą Rosji w konflikcie na wchodzie Ukrainy - poinformowało we wtorek w komunikacie amerykańskie ministerstwo finansów.

Na ogłoszonej we wtorek liście znalazły się: drugi bank Rosji WTB (VTB), zależny od niego Bank Moskwy i Rosyjski Bank Rolny (Rossielchozbank) - pierwszy pożyczkodawca w rolnictwie.

Amerykańskie sankcje objęły także Zjednoczoną Korporację Stoczniową z siedzibą w Petersburgu - poinformowano. Zamrożono wszelkie aktywa, jakie przedsiębiorstwo może posiadać w USA, i zakazano prowadzenia z nim wszelkich transakcji.

Sankcje wobec tych trzech banków nakładają na obywateli USA lub firmy zakaz zawierania z nimi transakcji dotyczących papierów dłużnych, których zapadalność przekracza 90 dni, lub transakcji dotyczących nowych aktywów.

Najnowsza decyzja oznacza, że na amerykańskiej czarnej liście znalazły się niemal wszystkie największe rosyjskie banki, z udziałem państwa powyżej 50 proc. - z wyjątkiem Sbierbanku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane