• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Szef Amber Gold z zarzutami

Amber Gold zarobi na zerwanych lokatach. Jak nie stracić?

Amber Gold zarobi na zerwanych lokatach. Jak nie stracić?
Foto: PAP/ Adam Warżawa Foto: Amber Gold zapewnia, że nie złoży wniosku o upadłość

Klienci, którzy chcą przedterminowo zerwać lokatę w Amber Gold, mogą słono za to zapłacić. Za rezygnację przed terminem wygaśnięcia umowy potrącone zostanie 19,5 proc. wpłaconej kwoty, a klient nie dostanie odsetek. Co można zatem zrobić, by nie stracić? Mówił o tym w TVN24 Rafał Wojda.

Prezes Amber Gold Marcin Plichta w poniedziałek zapowiedział, że spółka od wtorku zacznie wypłacać klientom ich pieniądze. Dodał, że dziennie umowy zrywa ok. 300 klientów. Pieniądze, ze względu na zerwanie umowy, będą wypłacane bez odsetek i z potrąceniem 19,5 proc. złożonej kwoty. Powiedział, że AG ma ok. 7 tys. aktywnych klientów, którzy łącznie powierzyli ok. 80 mln zł.

Trzy wyjścia dla klientów- Zrywanie umów przez klientów to dla Amber Gold dobry interes, bo spółka wypłaca im mniej niż wpłacili - ocenia Rafał Wojda z TVN CNBC Biznes. Jak powiedział, klienci Amber Gold mają do dyspozycji trzy rozwiązania: mogą zerwać lokatę, chcąc jak najszybciej odzyskać pieniądze i godzą się na stratę; mogą poczekać na wygaśnięcie umowy licząc, że odzyskają pieniądze wraz z procentem; w końcu mogą czekać na rozwój sytuacji licząc na upadłośc spółki. - Jeśli Aber Gold zaprzestanie działalności, sama będzie musiała wypowiedzieć klientom umowę. Wówczas klienci powinni dostać zainwestowane pieniądze wraz z procentem zysku oraz karne odsetki za zerwanie umowy ze strony spółki - mówi Wojda.

Choć Marcin Plichta zapewnia, że spółka nie rozważa złożenia wniosku o upadłość, dodając, że przygotowuje się do sprzedaży posiadanego złota. - Ale można mieć wątpliwości, czy w ogóle uda się odzyskać pieniądze - przyznaje Wojda zwracając uwagę, że zaufanie do spółki zostało mocno nadszarpnięte.

Co zrobić w przypadku, gdy nie uda się odzyskać pieniędzy? Wówczas pozostaje droga sądowa i nadzieja, że zabezpieczenia finansowe spółki pokryją straty klientów. O wysokości swoich zabezpieczeń i zobowiązań firma ma poinformować we wtorek.

Wojda ocenia, że mimo kar umownych wielu klientów zdecyduje się na wcześniejsze rozwiązanie umów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane