• rozwiń

Allianz przejmuje OFE Warta. Opłaty się nie zmienią

Allianz przejmuje OFE Warta. Opłaty się nie zmienią
Foto: Allianz Foto: 19 września aktywa OFE WARTA zostaną przeniesione do Allianz Polska OFE

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na przejęcie zarządzania OFE WARTA przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska SA. Przy założeniu pozostania w obu funduszach dotychczasowych członków, połączony fundusz byłby dziewiąty na rynku OFE, zarówno pod względem liczby członków, jak również wartości aktywów. Jeśli chodzi o opłaty pobierane od składki oraz opłaty za zarządzanie - nic się nie zmieni.

Przejęcie zarządzania OFE WARTA przez PTE Allianz Polska SA oraz rozpoczęcie likwidacji OFE WARTA wyznaczono na dzień 26 maja 2014 roku - podała komisja w komunikacie.

Likwidacja do września

Datę zakończenia likwidacji OFE WARTA ustalono na 19 września 2014 roku. W tym dniu aktywa OFE WARTA zostaną przeniesione do Allianz Polska OFE, zaś jednostki rozrachunkowe OFE WARTA zostaną przeliczone na jednostki rozrachunkowe Allianz Polska OFE.

Połączenie funduszy będzie neutralne z punktu widzenia opłaty pobieranej od składki oraz opłaty za zarządzanie.

Zezwolenie na przejęcie zarządzania jest równoznaczne z wydaniem zezwolenia na zmianę statutu OFE WARTA w zakresie informacji dotyczących towarzystwa zarządzającego funduszem.

Co się zmieni?

Dotychczasowi członkowie OFE WARTA, którzy w związku ze zmianami ustawowymi zdecydują się na złożenie w ZUS - w okresie tzw. "okna transferowego" od dnia 1 kwietnia 2014 roku do 31 lipca 2014 roku - oświadczenia o dalszym przekazywaniu składek do OFE WARTA, mogą to zrobić, nie wpisując w oświadczeniu nazwy funduszu (tzn. nie deklarując w oświadczeniu chęci zmiany funduszu). W tym przypadku w dniu 19 września 2014 roku staną się członkami Allianz Polska OFE.

Z kolei członkowie innych OFE, którzy w okresie "okna transferowego" zadeklarują w oświadczeniu złożonym do ZUS chęć zmiany funduszu emerytalnego na OFE WARTA, zostaną poinformowani listownie przez PTE Allianz Polska SA o możliwości podpisania umowy członkowskiej z Allianz Polska OFE. Umowy te zostaną zawarte po dniu 19 września 2014 roku, czyli po dniu przeniesienia aktywów OFE WARTA do Allianz Polska OFE.

OFE obowiązuje zakaz reklamy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane