• rozwiń

Allegro wpuszcza dzieci

Allegro wpuszcza dzieci
Foto: sxc.hu Foto: Nastolatki już legalnie handlują na Allegro

- Od piątku osoby między 13. a 18. rokiem życia mogą legalne korzystać z Allegro - pisze bankier.pl. Konto małoletniego użytkownika będzie specjalnie oznakowane. Nie będzie mógł on jednak zawierać transakcji we wszystkich kategoriach serwisu aukcyjnego.

Z badań UOKiK wynika, że polskie dzieci i młodzież wydają na zakupy 300 milionów złotych miesięcznie. Ta poważna, choć młoda, grupa nabywców już może kupować na Allegro.

- Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku są to przeważnie odpowiedzialni kontrahenci. Postanowiliśmy więc umożliwić młodzieży zakupy za pomocą specjalnie oznakowanych kont. Aby chronić zarówno sprzedających, jak i ich młodych klientów, wprowadziliśmy ograniczenia dla kont ze znaczkiem Junior - podaje serwis w komunikacie.

Allegro odnotuje Twoją "osiemnastkę"

Jak działa Junior na Allegro? Podczas rejestracji użytkownik podaje datę urodzenia. Jeśli ma mniej niż 18 lat, konto automatycznie otrzymuje znaczek Junior, a zakres jego uprawnień zostaje ograniczony. Po skończeniu przez właściciela 18 lat oznakowanie konta i ograniczenia znikną.

Właściciele kont już działających w serwisie także powinni uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach. Konta użytkowników niepełnoletnich zostaną wówczas automatycznie oznakowane. Jeśli osoba niepełnoletnia korzysta z konta bez znaczka Junior, powinna liczyć się z możliwością jego blokady.

Czego nie może Junior w Allegro

Jak zaznacza serwis Junior nie będzie miał jednak wszystkich praw użytkownika. Nie kupi m.in. ani nie sprzeda przedmiotów w kategoriach Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Wiatrówki, Erotyka. Nie zrobi jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł, chyba że sprzedający mu na to pozwoli. Nie założy też konta fakturowego ani Sklepu Allegro oraz nie zostanie Super Sprzedawcą ani Pomocnikiem Handlowym. Nie będzie mógł także brać udziału w Programie Partnerskim.

mkg//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane