• rozwiń
  • WIG20 2179.53 +0.68%
  • WIG30 2465.98 +0.59%
  • WIG 57287.94 +0.46%
  • sWIG80 11451.40 +0.02%
  • mWIG40 3643.34 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:40

Dostosuj

Allegro: Miejcie zdrowy rozsądek

Allegro odpiera zarzuty internautów, że serwis aukcyjny nie reagował na niedzielny atak oszustów, którzy sprzedawali fikcyjne towary. - Trzeba mieć zdrowy rozsądek - apelował rzecznik Allegro Bartosz Szambelan. - Kto uwierzy, że można kupić nowego laptopa za 550 zł?

Po tym przykładzie widać, że tel. typu 0800 jest niezbędny

allegro2

- W tej sytuacji "phishingowej" dostaliśmy informacje od użytkowników, że dzieje się coś niedobrego i przystąpiliśmy do pracy - przekonywał Szambelan. Odpierał zarzuty internautów, że Allegro nie zorganizowało infolinii, na której można by zasięgnąć informacji i zgłaszać oszustwa. - Jedyny kontakt z serwisem jest tylko i wyłącznie droga mailową - tłumaczył rzecznik.

Internauci zarzucali pracownikom serwisu, że usuwając z forum wypowiedzi ostrzegające innych allegrowiczów, utrudniali informowanie użytkowników o niebezpieczeństwie.

- Każde forum ma swoje zasady i swoje tematy - wyjaśniał Bartosz Szambelan. - Ten post pojawił się w zupełnie innym temacie i był niezgodny z zasadami forum, a forum dotyczące oszustwa cały czas funkcjonowało - argumentował.

czy allegro w ogóle posiada jakiś nr? Bo ja się nie doszukałem. Wszystko odbywa się przez emaile na które allegro nie odpowiada

allegro3

Internetowy kant
W niedzielę wieczorem w aukcyjnym serwisie internetowym Allegro pojawiły się niezwykle atrakcyjne oferty. Sprzedający wystawił na aukcję nowy sprzęt elektroniczny, żądając za niego nawet trzy razy mniej, niż kosztuje w rzeczywistości. Jednak - podobnie jak cała aukcja - produkty były wirtualne.

Oszust posługiwał się wyłudzonymi wcześniej kontami aukcyjnymi na portalu Allegro. Dane wyłudzał na stronach dla szukających pracy, prosząc aplikantów o przesłanie haseł do kont na Allegro. Podszywając się pod allegrowiczów, którzy cieszyli się dobrą opinią i mieli wiele pozytywnych komentarzy, oszust wystawił na licytację fikcyjny sprzęt po niewiarygodnych cenach - np. kilkaset zł za nowy telewizor czy laptopa.

allegro ma totalnie gdzieś to że użytkownicy są notorycznie naciągani, oszukiwani i nie mają jak dochodzić swoich praw [...] a ci co dali się oszukać sami sobie winni, bo droga na skróty prowadzi w bagno

allegro1

Część użytkowników serwisu zorientowała się, że to oszustwo i próbowała zablokować aukcje, aby inni się "nie nacięli". Sporo osób jednak przelało pieniądze na konta oszustów - ale na zamówione telewizory nie mają co czekać...

Policja szuka autora największego od wielu miesięcy internetowego kantu.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane