• rozwiń

Allegro kupiło Wykop

Allegro kupiło Wykop
Foto: wykop.pl/allegro.pl Foto: Wykop ma nowego właściciela - Allegro

Allegro zostało nowym właścicielem serwisu społecznościowego Wykop.pl. Jego przedstawiciele zapewniają, że tworzony przez użytkowników portal zachowa swoją niezależność.

Większość ze 100 proc. udziałów w Wykopie, Allegro kupiło od funduszu inwestycyjnego Garvest. Resztę sprzedał spółce Tomek Drożdżyński, założyciel społecznościowego serwisu, a obecnie dyrektor serwisów ogłoszeniowych w Grupie Allegro.

Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Po ogłoszeniu transakcji wśród części użytkowników Wykopu pojawiły się obawy, że tworzony przez nich serwis może stracić niezależność.

Przedstawiciele Allegro i Wykopu zapewniają jednak, że w serwisie nic się nie zmieni. - Wykop.pl, podobnie jak inne należące do grupy serwisy niezwiązane bezpośrednio z działalnością e-commerce, takie jak Bankier, pozostanie niezależny i zachowa swój swobodny, społecznościowy charakter - powiedział "Wirtualnym Mediom" Michał Białek, dyrektor operacyjny Wykopu.

Będzie on wraz ze swoim zespołem nadal kierować serwisem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane