• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Alitalią dużo nie polatasz

Alitalią dużo nie polatasz
Foto: TVN24 Foto: Alitalia codziennie odwołuje kilkadziesiąt połączeń, a teraz odwołanych lotów będzie kilkaset

Od środy Alitalia drastycznie zredukuje liczbę lotów - informuje włoska prasa. Podkreśla, że jest to konieczne przede wszystkim z powodu spadku liczby pasażerów linii, nad którymi kontrolę przejmuje właśnie Włoskie Towarzystwo Lotnicze CAI.

W obliczu nie kończących się protestów pilotów i stewardes oraz ogólnego chaosu już prawie nikt nie chce latać tymi liniami - zauważają gazety.

Rządowy komisarz firmy Augusto Fantozzi przygotowuje najchudszy miesiąc w historii Alitalii - pisze "La Stampa". Podkreśla, że od środy firma odwoływać będzie 200-250 rejsów dziennie, choć wcześniej zapowiadano, że redukcja dotyczyć będzie około 100 połączeń.

Podczas gdy jeszcze latem każdego dnia lotów tych było około 800, teraz będzie ich między 250 a 300, najwięcej - na najdłuższych trasach z mediolańskich lotnisk Malpensa i Linate.

Radykalne ograniczenia mają teoretycznie dotyczyć dwóch najbliższych tygodni - dodaje "La Stampa", ale nikt w Alitalii nie gwarantuje, ile to naprawdę potrwa.

Odrodzi się, ale kiedy?

Według prasy, coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że tzw. nowa Alitalia, kontrolowana przez grupę inwestorów z CAI, zacznie oficjalnie działać 1 grudnia. Jako bardziej możliwy termin wymienia się obecnie połowę przyszłego miesiąca.

..a protest trwa

Wtorek jest dniem kolejnego strajku, proklamowanego przez kilka autonomicznych związków zawodowych na znak protestu przeciwko zasadom przyjmowania pracowników do nowej firmy, powstającej w miejsce dawnego przedsiębiorstwa. Zasięg protestu nie jest jeszcze znany.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane