• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Alitalia dostaje skrzydeł

"Nowa Alitalia" powstanie do 15 października - ogłosił na konferencji prasowej rządowy komisarz włoskich linii lotniczych Augusto Fantozzi.

Niemal przesądzone już uratowanie zagrożonych bankructwem linii to rezultat porozumienia podpisanego między grupą włoskich inwestorów a największą centralą związkową CGIL.

Fantozzi wyjaśnił, że data 15 października została wyznaczona przez konsorcjum o nazwie Compagnia Aerea Italiana (CAI), które po tygodniu powróciło do stołu rokowań ze związkowcami i dzięki mediacji strony rządowej nakłoniło lewicową centralę do podpisania planu ratowania linii, zadłużonych na 1 miliard euro.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w czwartek wieczorem podpisy pod porozumieniem złożą szefowie związków, reprezentujących większość pilotów i stewardess oraz stewardów Alitalii. Do tej pory to te dwie grupy zawodowe najgłośniej protestowały przeciwko umowie z 18 włoskimi przedsiębiorcami z grupy powołanej w sierpniu z inicjatywy rządu Silvio Berlusconiego.

Centrala CGIL zasugerowała jednocześnie, że jeśli jednak związki te nie podpiszą porozumienia, to wśród 19 tysięcy pracowników Alitalii może zostać przeprowadzone referendum w sprawie oferty konsorcjum CAI.

Minister przemysłu Claudio Scajola wyraził z kolei przekonanie, że w obecnej sytuacji, gdy do zakończenia kryzysu jest już tak blisko, Urząd Lotnictwa Cywilnego nie odbierze licencji narodowemu przewoźnikowi, czym groził w ostatnich dniach.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane