• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Aldi nadchodzi

Aldi nadchodzi
Foto: TVN24.pl Foto: Tani Aldi budzi niepokój wśród konkurencji

Jedna z największych sieci handlowych, słynny niemiecki Aldi wchodzi do polskiej gry rynkowej. I na wejściu może dostać mocne karty - pisze "Puls Biznesu".

Aldi ma pieniądze na inwestycje i oferuje niskie ceny, a polskim dostawcom da zarobić, jeśli zechce, bo ma własne zaplecze produkcyjne - wylicza gazeta.

Handlowy gigant, europejski odpowiednik amerykańskiego Wall-Martu, już od dawna szykuje się do wejścia na polski rynek. Chociaż firma nie zdradza szczegółów, to wiadomo już, że prowadzi przygotowania na wielką skalę.

Mówi się, że początkowo - czyli już w przyszłym roku - chce otworzyć 10-12 sklepów, głównie w aglomeracjach warszawskiej, poznańskiej i katowickiej. Jednak wnioskując z lokalizacji działek pod nowe obiekty, którymi interesuje się sieć, szybko można się spodziewać ogólnopolskiej ekspansji.

Na wejście mocnego rywala czeka już obecna na rynku konkurencja i zdaje sobie sprawę, że będzie musiała się solidnie nagłowić, żeby sprostać tanim produktom Aldiego.

Najcieplej nowe sklepy powinni przywitać klienci, którzy o ile nie wydadzą w sklepie mniej, to na pewno nie więcej. Nie wiadomo natomiast, czy potencjalnego klienta zyskają polscy dostawcy. Aldi oferuje niskie ceny głównie dlatego, że wymaga niskich marż na swoich dostawcach. Jeśli ci nie będą chcieli z nim współpracować, to ma on rozwinięte zaplecze produkcyjne w Niemczech, które przynajmniej na początku działalności powinno zaspokoić potrzeby nowego rynku - stwierdza "Puls Biznesu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane